fbpx
 

Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Trendleri

Cyprus Digital > Blogs  > Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Trendleri
Kıbrıs'ta Dijital Pazarlama

Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Trendleri

Digital marketing firmanın ivmesinin yukarı yönde devamlılığını sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Değişen dünya düzenine ayak uydurmak ve internet üzerinde markanın bilinirliğini ve müşteri potansiyelini arttırmak için kullanılan Kıbrıs’ta dijital pazarlama trendleri düzenli olarak takip edilmelidir. Web sitesinin müşteri potansiyelini arttırmak ve teknolojiyle iş birliği içerisinde olmak firmaların en önemli stratejisidir.

Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Trendleri Son Trend

Kıbrıs’ta dijital pazarlama trendleri yapay zekâ olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapay zekâ firmanın organik sıralamasını arttırmak için anahtar kelimeleri örnek göstererek, müşteri portföyünü çıkarır ve aynı zamanda web sitesinin trafiğini de rapor eder.

Bu durum müşterilerin aradığı kelimelerden geçmişte neler satın aldığına kadar pek çok bilgiyi size sunmaktadır. Google arama motorlarında üst sıralarda yer almak için son trend yapak zekadır. Dijital pazarlama stratejileri içerinde firmanızın müşteri potansiyelini arttırmak ve bulunurluğunu kolaylaştırmak için kullanılmaktadır.

Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Trendleri Sesli Arama

Arama motorlarında yapılan aramaların %75’i sesli arama ile yapılmaktadır.  Kıbrıs’ta dijital pazarlama trendleri sesli arama oranı çok yüksektir. Sesli arama, sesli asistanlar ve sesli robot olarak kullanılan web siteleri satın alma kolaylığı sağlaması ve aynı zamanda görme engelli kişilerin de kullanımına sunulması sebebiyle dijital pazarlama dünyasında firmayı rakiplerinden öne çıkarmaktadır. Yapılan araştırmalar son yıllarda sesli asistanlarının piyasa değerin ciddi rakamlarla arttırdığını da ortaya koymaktadır.

Dijital Pazarlama Sosyal Medya

Kıbrıs’ta dijital pazarlama trendleri arasında öne çıkan bir diğer trend ise sosyal CRM’dir. Pandemi dönemi insanlara birçok alışkanlık kazandırdığı gibi insanların dijital dünyada daha fazla zaman geçirmesine neden oldu ve bu durum internet aramalarında ciddi yoğunluk yaşattı.

Müşteriyi kazanmak ve müşterinin devamlılığını sağlamak için en önemli adımlardan biri olarak sosyal medyanın değeri anlaşıldı. Özgün, ilgi çekici, akıcı ve düzenli sosyal medya kullanıcılar üzerinde ciddi bir etki yaratarak müşteri sadakatini arttırmaktadır. Sosyal medya aynı zamanda firma ile müşterinin en kolay etkileşin kurduğu alan olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Dijital Pazarlamada İnfluencer

Dijital dünya ve sosyal medyanın çok fazla kullanımı influencer pazarlamayı trend hale getirdi. Bu pazarlama türünde firma tanınmış ve çok takipçisi olan kişiler ile ürününü ağızdan ağıza duyurmaktadır. Bir manken, oyuncu veya bir sanatçının ürünü takipçilerine tanıtması ciddi bir müşteri kitlesini oluşturmaktadır.

Yapılan araştırmaların markaların sözlerinden daha çok tanınmış kişilerin sözlerine güven duyulduğunu ortaya çıkarmakta olup kişilerin tavsiyesi ile üründe merak uyanarak satın alma oranını arttırmaktadır. Dijital pazarlama türleri içerisinde en fazla kitleye ulaşan pazarlama türü İnfluencer pazarlamadır. Bu çalışma firmaların reklam çalışması olarak adlandırılmakta olup sosyal medya ve sesli aramanın da kullanılması ile firmanın duyulma oranını arttırmaktadır.

Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Stratejileri Local SEO

Local SEO firmanın müşterilerine ürünü ne kadar yakınlaştırdığı ile ilgilidir. Firmanın ürünleri müşterilere ne kadar yakınsa tercih edilme oranı da o kadar artmaktadır İnsanlar ihtiyaçlarını yakın olan işletmelerden karşılamaya yönelik eğilim gösterme trendi gün geçtikçe artmaktadır. Bu durum sadece fiziki olarak değil internet üzerinde de sağlanabilmektedir. Google’a kayıtlı olmasının yanı sıra sosyal medya kullanımı ve web sitesinin kolay ulaşabiliyor olması müşterilerin firmayı tercih etmesini sağlamaktadır. Local aramalarda çıkacak anahtar kelimeleri kullanmak ve fiziki yakınlıkla birlikte müşteriye hızlıca ihtiyacını temin etmek önemli bir avantaj sağlamaktadır. Bu durum Google algoritmasını da etkileyerek firmanın arama sıralarında üst sıralarda yer almasını ve uzun süre üst sırada kalmasını sağlayan önemli dijital pazarlama stratejilerinden biridir.

en_GBEnglish
tr_TRTurkish elGreek en_GBEnglish