fbpx
 

Kıbrıs’da Web Tasarım

Kıbrıs Dijital > All  > Kıbrıs’da Web Tasarım
kibris_web_tasarim_blog_görsel

Kıbrıs’da Web Tasarım

Kıbrıs’ta web tasarım konusunda profesyoneller tarafından, kişiyi ya da markayı yansıtan, değerleri en iyi şekilde gösteren tasarımlar ortaya çıkıyor. Web tasarımı bir web sitesinin arama motorlarında erişilebilirliğini sağlayan çalışmadır.

Aynı zamanda kişi ya da kurumları, ürün veya hizmetleri tanıtan grafik ve metinlerin bir araya geldiği profesyonel bir çalışma olarak öne çıkmaktadır. Kişilerin ya da markaların dijital ortamda görünen yüzü web tasarımıdır.

Alanında uzman olanlar tarafından HTML dilinde hazırlanan web tasarımı, internet tarayıcılarının görüntüleyeceği şekildedir. Hedef web tasarım ile web sitesinin hedeflediği müşteri kitlesini yakalamasını sağlamaktır.

Web Tasarım Özellikleri

Web sitesinin kalitesini belirleyen web tasarımlarında önemli detaylar bulunur. İlk olarak görsel anlamda dikkati çekmesinin yanı sıra aynı zamanda özgünlük, içerik ve güvenlik gibi noktalarda kaliteyi etkileyen özelliklerdir.

Web tasarımını tamamlayan projelendirme, grafik tasarımı, HTML ya da CSS kodlama, CMS entegrasyonu ile test işlemleridir. Kıbrıs’da web tasarım özellikleri şu şekilde sıralanır;

  • Düzen
  • Renk
  • Grafikler
  • Fontlar
  • İçerik.

Kıbrıs’da Web Tasarım Unsurları

Bir web sitesinin kullanıcının hem grafik hem de metinler açısından gözünü yormayacak formatta belirlenmesi ve belirli bir düzende olması önemlidir. Aradığı bilgiye hızlı ulaşmalı böylelikle web sitesinde kalma süresi uzamalıdır.

Web sitesindeki renk seçimi en az düzen kadar önemlidir, renk seçerken markanın imajı veya kurumsal kimliğini yansıtan renkler tercih edilmelidir. Sayfanın açılma hızını olumsuz şekilde etkilemeden logo, fotoğraf ve simgelerin kullanılması bir web sitesi için grafikler özelliği açısından gereklidir.

Seo Uyumu

Web site tasarımında ki kalite için en etkili özelliklerinden biri de kullanılan font yani yazı tipleridir. Bazı web tarayıcısı web güvenliği yazı tiplerini kaliteli şekilde görüntülediğinden dolayı tasarım yapılırken kabul gören fontlar seçilmelidir.

Görsel ve metinlerden oluşan içerik hem web sitesinin kalitesi hem de SEO için önemlidir. Kullanıcıda ürün ya da hizmet tanıtımında merak uyandırılmalı, bilgilendirici metinler tercih edilmelidir aynı zamanda içeriğin konusu ile alakalı anahtar kelimeler kullanılarak SEO uyumuna önem verilmelidir.

Kıbrıs’da Web Tasarım Önemi

Dijital ortamda istediği seviyede var olmak, hedef kitleye ulaşmak aynı zamanda ürün ve hizmet tanıtımını profesyonel şekilde yapmak için Kıbrıs’da web tasarım önemlidir.

Profesyoneller tarafından yapılan web tasarımı, işletmeleri ve kişileri hem benzersiz hem de güvenilir olarak yansıtmak için gereklidir. Önemi her geçen gün artan web sitelerinin hedefine odaklanmış ve başarılı olabilmesi için içerik ve tasarım açısından sektöre olan uygunluğu en hassas konudur.

Özellikle uluslararası müşteri portföyüne sahip olan işletmeler açısından profesyonel bir web tasarımı çevrimiçi olarak işletmeyi güvenilir ve eşsiz göstermek için yeterlidir. 7 gün 24 saat açık olan bir web sitesi hem satış hem de pazarlama gelirinin artması ve paralel olarak reklam ile kampanya giderlerinin düşmesi anlamını taşır.

Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web tasarım çalışması öncesi hedef belirlemek gerekir, amacına uygun hazırlanan tasarım, işletmeyi müşterisine en doğru ve en hızlı şekilde tanıtır. Kıbrıs’da web tasarım yapılırken özellikle kullanıcı dostu olması ve arama motorlarına uygun formatta kodlanması dikkat edilmesi gereken konudur.

Web sitesini görsel açıdan belirleyen web tasarımı çok daha fazla ziyaretçi çekmeye ve ziyaretçilerin çok uzun süre kalmasına yardımcı olur. Böylelikle web sitesi arama motorlarında ilk sıralarda yer alır.

Müşteri odaklı hazırlanan bir web tasarımı insanların ihtiyaçlarına cevap vermeli, yönetilebilir, işlevsel, dinamik, kurumsal kimliği yansıtan, güven veren ve SEO uyumlu olmalıdır.

tr_TRTurkish
en_GBEnglish elGreek tr_TRTurkish