fbpx
 

KIBRIS’TA SEO

Kıbrıs Dijital > Blog  > KIBRIS’TA SEO
Kıbrıs'ta Seo

KIBRIS’TA SEO

SEO Nedir?

Kıbrıs’ta Seo, İngilizce kelimelerin baş harflerinin birleşmesiyle oluşan bir kısaltmadır. Bu kelimeler; Search Engine Optimization olmakla beraber arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Bu durumu daha geniş bir çerçevede anlatmak isteriz. Arama motoru optimizasyonu (SEO) , var olan web sitelerinin arama motorları tarafından daha iyi algılanabilmesini sağlar. Bunu uygun hale getirme durumu anahtar kelimeler ile meydana gelir. Web sitenin diğer web sitelerle yarışabilmesi için arama motorlarına uygun olması oldukça önemlidir. Web sitenin arama motoruna anahtar kelimeler sayesinde optimize olması, web sitenizi arama motorlarında yukarı taşıyacak olmakla beraber web siteye ve içeriğine daha çok tıklanma sayısı getirecektir. Örneğin, ev sahibi olmakla ilgili bir web site var. Web sitenin içeriğinde ev almakla ilgili bilgiler yer alıyor. Bu web sitesinin SEO uyumuna sahip olması, ürettiği içeriklerin anahtar kelimelerinin doğru belirlenmesiyle oluşur.

Anahtar Kelime Nasıl Belirlenir?

Web sitenizin arama motoru optimizasyonunu sağlamada olmazsa olmaz olan şey anahtar kelimelerdir. Bu anahtar kelimeleri belirlemek, sitenizdeki trafik için gerekli olan bir şeydir. Peki web siteniz için anahtar kelimeleri nasıl belirleyebilirsiniz? Öncelikle dikkat etmeniz gereken şeylerden biri web sitenizdeki içerikle anahtar kelime arasındaki alaka olma durumu. Yani belirlediğiniz anahtar kelimeler ürettiğiniz içerikle uyum sağlıyor mu, yoksa sağlamıyor mu? Buna bakmanız gerekiyor. Anahtar kelimelerle ürettiğiniz içerikler arasındaki alaka seviyesini en yüksek seviyede tutmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra daha az anahtar kelime belirlemek SEO bağlamında daha iyi olacaktır. İlgilendiğiniz alanı ve hedeflediğiniz alanı daha dar seçeceğinizden daha iyi bir nokta atışı yapmış olursunuz.

Kıbrıs’ta SEO Neden Önemlidir?

Web siteyi web site yapan şey, ne kadar trafik çektiğidir. Aksi halde yani hiç trafik çekmemesi halinde ne kadar iyi içerik üretirseniz üretin bir faydası olmaz. SEO, işte tam da bu yüzden gereklidir. SEO, web sitenizin rakip web sitelerle yarışmasını sağlar. Hatta doğru anahtar kelime seçimiyle rakiplerinizin birkaç adım önüne de geçebilirsiniz. SEO, içeriğinizin arama motorunda aranması halinde bulunması ve web sitenize trafik gelmesini sağlar.

Performansı Nasıl Belli Olur? Performansımı Nasıl Ölçebilirim?

Bunun için birkaç hususa dikkat etmeniz gerekiyor. Bu hususların temelinde ise karşılaştırma yatıyor. Diğer web sitelerdeki etkileşim durumlarıyla sizin web sitenizdeki etkileşim durumunu karşılaştırmanız ve bir analiz sonucu kendi performansını ölçebilirsiniz.  Karşılaştırma hususlarını sıralayacak olursak;

-Tıklama oranı; web sitenizin aldığı trafikle sizin aldığınız trafiği ölçmenin en belirgin analizi tıklama oranı ile yapılmaktadır. Rakip web sitelerin tıklama oranıyla kendi web sitenizin tıklama oranını karşılaştırarak performansınızı ölçebilirsiniz.

-Geri dönüt; diğer web sitelere kıyasla ne kadar geri dönüş alıyorsunuz? Bu konu da önemlidir. Belki tıklamanız yüksektir ama ziyaretçi birkaç cümle okuduktan sonra web sitenizden çıkıyordur. Bu da anahtar kelimenizin web sitenizin içeriğine uygun olmadığını gösterir. Ne kadar geri dönüş alıyorsanız o kadar ciddiye alınıyorsunuz demektir.

-Ziyaretçinin sitede kalma süresi

-Web Sitenizin Ortalama Konumu

Tüm bunları değerlendirerek sitenizin performansınızı ölçebilirsiniz.

Kıbrıs’ta Seo

Web siteniz için arama motoru optimizasyonu yaptırmak istiyorsanız ve henüz yeterince bilgiye sahip değilseniz bunun için endişelenmeyin. Kıbrıs’ta Seo yardımı alabilir, web sitenizi arama motorundan en üste çıkarabilir, mükemmel etkileşimler alabilirsiniz. Kıbrıs’ta Seo hizmeti, web sitenizi harika yerlere taşıyacak ve içeriklerinizin kişiden kişiden ulaşmasını sağlayacaktır. Web sitenizi etkileşim halinde tutmak istiyorsanız Kıbrıs SEO hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

tr_TRTurkish
en_GBEnglish elGreek tr_TRTurkish