fbpx
 

KUZEY KIBRIS’DA WEB TASARIM

Kıbrıs Dijital > Blog  > KUZEY KIBRIS’DA WEB TASARIM
KUZEY KIBRIS’DA WEB TASARIM

KUZEY KIBRIS’DA WEB TASARIM

Web Site Nedir?

Web sitenin açılımı ‘’word wide web’’dir. Web siteleri internette bulunan dökümanlardır. Birçok içeriğe sahip web siteleri bulunmakla birlikte çeşitlere ayrılmaktadır Kuzey Kıbrıs’da web tasarım ajansları Bunlara;

-Rezervasyon siteleri; otel, restoran vb. işletmelerin rezervasyonu için kullanımı açılmıştır.

-E-ticaret siteleri; online alışverişin yapıldığı sitelerdir.

-Haber siteleri; güncel haberlerin paylaşıldığı sitelerdir.

-Portal siteler; özel bir amaca hizmet eden sitelerdir. (Sağlık, turizm vb.)

-Emlak/ilan siteleri; ev, dükkan ve benzeri ilan gerektiren şeylerin ilanının yayınlandığı sitelerdir.

-Kişisel blog gibi çeşitleri bulunmaktadır. Web siteleri farklı alanlara hizmet etse de kurulumları aynıdır. Biz de sizler için bu husus hakkındaki bilgileri derledik.

Kuzey Kıbrıs’da Web Sitesi İçin Gerekli Olan Şeyler

Web sitesinin kurulmasında birçok adım vardır. İyi bir web sitesine sahip olmak için bu adımları takip edip uygulamak gerekir. Bu adımları yavaş yavaş açıklayıcı bir şekilde açıklamak istiyoruz. İlk olarak kurduğunuz siteye uygun bir alan adı satın almalısınız. Yani içeriğiniz neyle ilgiliyse ona göre akılda kalıcı, farklı bir alan adı satın almanız gerekmektedir. Aynı zamanda bu alan adını destekleyecek bir logoya sahip olmanız gerekiyor. Sitenizi ve içeriğinizi en iyi temsil eden alan adı ve logodan sonra sitenizin içindeki işlemleri anlatmaya başlayabiliriz. Logo ve alan adından sonraki aşama web tasarımdır. Sitenizin web tasarımı ne kadar iyi olursa bir o kadar ziyaretçi çeker. Ne kadar çok ziyaretçi çekerseniz o kadar iyi bir web sitesi trafiğine sahip olmakla birlikte içeriğiniz daha fazla insana ulaşma imkanına sahip olur. Web tasarımı hakkında vereceğimiz bilgileri daha detaylı okumak için alt başlığa geçmenizi öneririz.

Kuzey Kıbrıs’da Web Tasarımı Nedir?

Kuzey Kıbrıs’da Web tasarım, kuracağınız sitenin tasarımını kapsar. Bu tasarıma sitenin grafikleri, puntosu ve rengi dahil olmakla birlikte birçok şeyi daha dahil edebiliriz. İyi bir web tasarımı için web sitenizde düzenlemeniz gereken birçok şey vardır. Bunları sıralayacak olursak;

-Renk uyumu; site içi renklerin ahenk içerisinde olması gerekir. Bunun yanı sıra renklerin göz yorucu olmaması, ziyaretçinin içerikleri kolaylıkla okuyabilmesi için gerekli olan bir şeydir.

-Punto; web sitesi içerisindeki yazıların puntosunun doğru bir şekilde ayarlanması da önemlidir. Okuyucunun rahatça okuyabilmesi için ortalama bir büyüklükte olup aynı zamanda yazı renginin fona uyum sağlaması da gerekmektedir.

-Menüler; web sitenin düzenli olması web sitenizi ziyaret edenlerin aradıklarını kolayca bulabilmeleri için önemlidir.

-Site içi arama; web sitenizi ziyaret edenler için aradıkları kolaylıkla bulmaları önemlidir. Bu yüzden site içine arama butonu koymanız gerekmektedir.

SEO.

Bunun gibi eklentiler web tasarımının temelini oluşturan şeylerdir. Web tasarımı konusunda bu hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kuzey Kıbrıs’da Web Tasarımı

Web sitesi kurmak istiyorsanız yukarıdaki sıraladığımız şeylere dikkat etmeniz, web sitenizin trafiği bağlamında önemlidir. Web sitesi kurulumunun temel taşı web tasarımıdır. Web tasarımı web sitenizi ne için açtığınıza bağlı olarak değişkenlik gösterir. Örneğin bir e-ticaret sitesi açmak istiyorsanız bu e-ticaret sitesinin web tasarımı kişisel bir blogun web tasarımından farklıdır. Bu yüzden web tasarımı yapmadan ya da yaptırmadan önce belirlemeniz gereken ilk şey nasıl bir web sitesi açacağınızdır. Hangi alanda web sitesi açacağınızı karar verdikten sonra web tasarımınızı bunun üzerinden ayarlayabilirsiniz. Web tasarımı için detaylı bilgi almak, web sitenizi en iyi şekilde dizayn edip kurmak istiyorsanız Kuzey Kıbrıs Web Tasarım’dan yardım alabilirsiniz. Kuzey Kıbrıs Web Tasarım ile web sitenizi en iyi hale getirebilir, çalışacağınız alanda en iyi yerlere bizimle beraber gelebilirsiniz.

tr_TRTurkish
en_GBEnglish elGreek tr_TRTurkish