fbpx
 

Kıbrıs’ta Sosyal Medya

Cyprus Digital > Ιστολόγιο  > Kıbrıs’ta Sosyal Medya
kıbrısta_sosyal_medya_blog_tiny

Kıbrıs’ta Sosyal Medya

Kıbrıs’ta sosyal medya, teknolojinin her geçen gün ilerleyiş göstermesiyle birlikte kitlelerde bu doğrultuda artış sağlar. 7’den 70’e herkesin birçok sosyal medya platformunda kişisel hesabının bulunması, kurumlarında ürün tanıtımında bu kitleden faydalanabileceğinin göstergesidir. Sosyal medya yönetimi kaliteli ve doğru şekilde yapılırsa, marka bilinirliği firma açısından önemli bir konum da olur.

Kıbrıs’ta Sosyal Medya Yönetimi 

Sosyal medya platformları, bir kurumun en önemli vitrini konumundadır. Marka güvenilirliği, prestije ve müşteri kitlesinin doğru bir şekilde yansıtılması, sosyal medya platformları ile birlikte gerçekleşir. Marka değerinin, pozitif etkilerinin ortaya çıkması ve bununla birlikte müşteri kitlesinin her geçen gün farklılık gözetmesi, sosyal medya yönetiminin etkili bir şekilde gerçekleşmesi ile sağlanır. Sosyal medya ile birlikte hedef kitle ile olan etkileşim artar. Aynı zamanda iletişimin artırıla bilirliği de farklılık gözetir.

Marka Bilinirliğinde Sosyal Medyanın Önemi

Kıbrıs’ta sosyal medya;

 • Marka bilinirliği
 • Marka değeri
 • Müşteri artışı
 • Ve güvenilirlik açısından birçok katkı sağlar.

Müşteriler ile olan etkileşim artığı gibi markaya olan güvenilirlik, insanların karar aşamalarında etkin bir rol oynar. Doğru hedef kitleye erişimin sağlanabilmesi bunun beraberinde marka değerinin artırılabilmesi için Kıbrıs’ta sosyal medya yönetimi en temel iletişim kanalıdır. Sosyal medya yönetiminde takip ve güncel olarak paylaşımların konuma uygun şekilde yapılması önemlidir. Önceden içerik stratejilerinin belirlenmesi, içeriklere uygun kategorilendirmenin yapılması gibi etmenler yer edilmelidir. Burada müşteri, kurumda ya da firmada beklentilerini karşılayan niteliklere uygun cevap bulabilmeli.

Kıbrıs’tan Sosyal Medya Hizmetinin Önemi

Kıbrıs’ta sosyal medya, birçok firma için dijitalleşme ve teknoloji çağında olmamız sebebiyle önemli bir detaydır. Sosyal medyayı akıllıca kullananlar için bu durum marka ve şirketler açısından düşünülürse, güçlendirici bir etkiye sahiptir. Özellikle sosyal medya platformlarının günümüzde birçok noktada yer alması sebebiyle;

 • Marka bilinirliğini yaratma
 • Yeni müşteriler kazanma
 • Yapılan iş ya da ürünleri pazarlama ihtiyacın da dikkat çeker.

Piyasada bir rekabet söz konusu var ise sosyal medya yönetimi, ayakta kalma açısından önemlidir. Hedeflere daha çabuk ulaşma ve bunun beraberinde zaman açısından kısa süreli büyümeyi hedefleyenler, sosyal medya yönetimini doğru kullanırsa gerçekleştirebilir.

Müşteri Ve Sosyal Medya İlişkisi

Kurumsal kimliğinizi yansıtırken sosyal medya, hedef kitleye ulaşabilmeniz açısından önemlidir. Firmaya ait sosyal medya platformunu müşteri ziyaret ettiği takdirde çeşitli beklentilere sahip olmak ister. Bunlar;

 • Satın alma
 • İndirim
 • Yeni ürünlerden anında haberdar olma
 • Ya da mevcut olan bir ürüne ulaşmak istediği takdirde direkt iletişime geçebilme gibi etmenlerdir.

Bununla birlikte bağlılık hissi, sosyal medya platformunun müşteriye sunduğu hizmetler, birbirinden farklı ürünler ya da hizmetler hakkında fikirlerini dilediği gibi söyleyebilme gibi etmenlerdir. Sosyal medya kurumsal kimliği yansıtırken, müşteri memnuniyeti de ön planda tutulmalıdır. Müşteri herhangi bir platformu tercih ederken kendi ihtiyaçlarını da cevap alabilmelidir.

Sosyal Medya Ve Reklam Yönetimi

Kıbrıs’ta sosyal medya firmalarından alınan hizmetle birlikte, beraberinde reklam yönetimi de gerçekleşir. Reklam yönetimi takipçi, kitle verileri, ticari hedefler ve strateji açısından ön plandadır. Reklamlarınızın sosyal medya platformlarında kitle, cinsiyet, ülke, şehir ve ilgi alanları gibi birçok önemli kriterlere göre seçildiği takdirde firmanın kurumsal kimliği tanınırlık açısından üst noktalara taşınır. Teknolojinin ilerleyiş göstermesi ile birlikte 7’den 70’e herkesin teknolojik cihazlarla bağlantılı olması, sosyal medya platformlarındaki reklamlarında artış göstermesini sağlar. Burada uygulanan reklam yönetimi, çeşitli nitelikleri karşıladığı gibi düzenli raporlamalar, dönüş ve istatistiklerle birlikte değerlendirmeye tabi tutulur.

elGreek
tr_TRTurkish en_GBEnglish elGreek