fbpx
 

Kıbrıs Dijital Bilişim

Kıbrıs Dijital > Genel  > Kıbrıs Dijital Bilişim
Kibris_dijital_bilişim_tiny

Kıbrıs Dijital Bilişim

Kıbrıs dijital bilişim, dijital çözümlemelerin teknolojinin olanaklarından faydalanılarak Kıbrıs’ta sektöre sunulması anlamına geliyor.

 • Marka, firma veya herhangi bir ürünün tanıtımında dijital alanda sunulan hizmetlerden faydalanılmaktadır. Bunlar teknik olarak kaliteli bir şekilde sunulursa, doğru kitleye ulaşır ve verimlilik açısından önemli bir konumda olacaktır.

Peki, dijital alanında yapılan çalışmalar nelerdir ve bu çalışmalarda nasıl verimlilik alınır?

Kıbrıs Dijital Bilişim Hizmetleri Nelerdir?

Kıbrıs dijital bilişim hizmetleri kategorisinde, birçok başlık yer almaktadır.

Bunlar şu şekildedir;

 • Web tasarım
 • Mobil uygulama
 • Yazılım geliştirme
 • Sosyal medya yönetimi
 • Grafik tasarım
 • Reklam
 • Bilgi işlem danışmanlığı
 • Dijital pazarlama danışmanlığı
 • İşletme
 • Bakım ve teknik destek
 • Domain ve hosting
 • Son olarak seo geliyor.

Her biri teknoloji ve dijital dönüşüm sürecinin, alt basamaklarıdır. Alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından belirtilen hizmetler, teknik alanda oluşturulur ve sonrasında kullanıma sunulmaktadır.

 • Temel amacı, firma veya markaların kurumsal kimlik gelişmelerinin ihtiyaçlarına cevap vermektir.

Kaliteli çalışmalar ortaya çıkarıldığı takdirde marka maddi anlamda da büyük kazançlar sağlar.

Dijital Bilişimin Avantajları Nelerdir?

Kıbrıs dijital bilişim, belli başlı hizmet alanlarıyla marka ya da firmaların öncelikli tercihleridir. Burada yapılan çalışmalar, sunulduğu alanda birçok avantajıyla bulunuyor. Bunlar şu şekildedir;

 • Dijital yolculukta şirket, marka ya da firmaların doğru rehberlerin oluşturulmasıyla verimlilik arttırılır. Verimlilik beraberinde, karlılığı artırmak için önemli bir hedeftir.
 • Günümüzde teknoloji çağı her geçen gün ilerleme gösterdiği için teknolojinin olanaklarını kullanarak büyümeyi hedefleyen şirketlerin, dijital altyapılarını geliştirmesi önemlidir. Bu kapsamda dijitalleşmeyen şirketler, geri planda kalır ve kişilerin çok fazla tercihinde olmayacaktır. Ancak dijitalleşen şirketler, ön plana çıkar.
 • Geleneksel yöntemlerin dışında dijitalleşme konusunda doğru yönlendirme almak, her zaman için tüm yeterlilikleri de beraberinde getiriyor. Bilgi işlem altyapıları, verimliliği, kârlılığı ve marka birilerini artırır.

Marka bilinirliğinin oluşturulması için isim Kıbrıs dijital Bilişim çoğunun tercihidir. 

Kıbrıs Dijital Bilişim Çalışmaları

Kıbrıs dijital bilişim çalışmaları içerisinde, belli başlı teknik detaylar ön plana çıkmaktadır. 

Web tasarım; Günümüzün en yaygın dijital bilişim çalışması, web tasarım olarak kullanılmaktadır. Doğru bir web sitesine sahip olursanız, potansiyelinizin çok daha fazla artması mümkün.

Sosyal medya; Dijital pazarlama ve dijital reklamcılık alanında, önemli bir konumdadır. Reklam ajansları, sosyal medya ile beraber marka bilinirliğini artırır. Oluşturulan çalışmalar, çok daha yaratıcı bir şekilde gerçekleşmelidir.

Mobil uygulama; Herhangi bir firmanın, ürünün ya da şirketin kendisine ait kaliteli bir mobil uygulamasını olması kitlenin dilediği her yerde kullanabilmesi anlamına geliyor. Mobil uygulamanın, yazılım ve donanım çalışmalarının kaliteli sunulması önemlidir.

Grafik tasarım; Kendi içerisinde belli başlı dallara ayrılmaktadır. Logo tasarımı, menü tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı gibi değişiyor.

Grafik tasarım, firmanın kalitesini göstermektedir. İyi firmalar her zaman için grafik tasarımları ile akılda kalır. Fakat doğru çalışmalar sunulmadığında, firmalar için bu durum riskli olacaktır. 

SEO; Online internet ortamında SEO çalışmaları tanınırlık, bilinirlik ve arama motorlarının ilk 10 sıralamasında web sitesinin ön plana çıkması anlamına gelmektedir. Doğru anahtar kelime, doğru uygulamalar ve buna benzer arama motorlarının istediği çalışmalar oluşturulursa marka tanınırlığı kısa bir sürede gerçekleşir. Doming ve hosting;  Dijital, web tasarım projesi anlamına gelmektedir. Akılda kalıcı domain sektörde imajınızı artırır ve arama motorlarında çok daha kolay bulunma imkanı sağlar. Bu da web sitenizin ziyaretçi sayısını artırmaktadır. Domain olarak ifade edilen, alan adı anlamına gelmektedir. Kendi markanıza ait web sitesine, kişiler tarafından ulaşılacağı takdirde kullanılan sayfa adresidir.

tr_TRTurkish
en_GBEnglish elGreek tr_TRTurkish