fbpx
 

Kıbrıs Veri Güvenliği

Kıbrıs Dijital > Blog  > Kıbrıs Veri Güvenliği

Kıbrıs Veri Güvenliği

Dijital dünyada, sanal ortam düzenlemelerinin tehlikede olmasının nedeni siber saldırılar ve suçlardır. Kıbrıs veri güvenliği, işletme, kurum ve kuruluşların sanal ortamdaki verilerinin gizliliği, güvenliği ve yedekleme algoritmalarını kuran yazılımlarla, bilgi güvenliğinin sağlanması için siber güvenlik uzmanlarıyla çalışmaktadır. Siber suçlar her geçen gün artmakta, kontrolsüz verilerin zarar görmesiyle birçok işletme mağdur olmaktadır.

Kıbrıs Veri Güvenliği Nedir?

Kişisel bilgisayarlar, veri tabanları, veri sunucuları ve bilişim sistemlerinin birçok alanına etki eden sanal kayıtlı sistemler, siber saldırılar nedeniyle tehlike altındadır. Siber saldırılar, verilerin kaybolması, silinmesi veya çalınması sonucunda kurumun büyük zarar görmesine enden olmaktadır. Verilerin ürün ve hizmet, gelir ve gider, ortak işletme bilgilerini kapsaması sonucunda küçük bir siber saldırıyla bütün düzen alt üst olabilmektedir.

  • Veri güvenliği, kurumun bilgi güvenliğini sağlamak için geliştirilmiş yazılım programlarıdır.
  • Siber saldırılara karşı güvenlik önlemleri alacaktır.
  • Kişisel bilgisayar ya da kurum bilgisayarının bilgilerini yedekler ve düzenler.
  • Kullanılabilir ve gizliliği esas alan bütün etkileri bir araya getirir.
  • Kötü niyetli bütün veri sızmalarına karşı tehditleri hemen algılar.

Verilerin güvenliği, belirlene protokol çerçevesinde düzenlenerek, işletme, kurum veya kuruluşun bütün politikalarına göre maddi ve manevi kayıpların oluşmamasına yönelik düzenlemeler yapılır. Kıbrıs veri güvenliği kötü niyetli siber saldırılar ve üçüncü şahısların sisteme girişini tamamen engelleyerek, verilerin yedeklenmesiyle sistemin kusursuz çalışmasına yönelik yazılımlar geliştirmektedir.

Kıbrıs Veri Güvenliği Temel Unsurlar

Kıbrıs veri güvenliği, siber tehditler ve saldırıların etkilerinden korunmak, verilerin kaybolması ya da çalınması durumuna tamamen engel olmaktır. Siber suçlar, şirket, kurum ve kuruluşların maddi kaynaklarını ve manevi bilgilerini çalarak, sistemin karmaşıklaşmasına, şirketin mali olarak büyük zararlar görmesine neden olabilmektedir.

Bir kurumun siber saldırıya uğraması sonucunda, personel, müşteri, ürün, hizmet ve mali karışıklıkların oluşmasına neden olmaktadır. Gizlilik bu aşamada temel unsurları oluşturur, müşterilerin de bilgilerinin güvende tutulmasını kapsar. Bütünlük kapsamında bilgilerin eksilmemesi ve bozulmaması için güvenlik önemlidir. Kullanılabilirlik olarak da erişim kolaylığıyla veri güvenliğini kontrol etme özelliklerini kolay bir şekilde kullanmanız sağlanacaktır.

Veri Güvenliğinin Önemi

Sanal ortamda kurulan her şeyin uzay boşluğuna gitme ihtimali her zaman vardır. Firmanızın bütün bilgilerini bir anda kaybedebilir ya da siber saldırı sonucunda maddi olarak da zarara uğrayabilirsiniz. Günümüzde siber saldırılar, şirketin mali akışlarını, müşteri ve personel düzenlemelerini aynı zamanda müşterilere zarar verici bilgi hırsızlıklarını kapsar.

Hiç tanımadığınız birinin içi para dolu hesabınızın bilgilerine ulaşabilmesi ne kadar da korkunçtur. Üstelik bilişim suçlar ekseninde uzun vadede kişinin bulunamaması ve sorunun çözülememesi ihtimali de yüksektir. Bu nedenle veri güvenliği oldukça önemli, bilgi ve mali hırsızlıkların oluşmaması için geniş kapsamda incelenmelidir.

Veri Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Veri güvenliği için düzenlenen çalışmalarda, verilerin korunması, yedeklenmesi ve siber saldırılara karşı kalkan oluşturulması için gelişmiş yazılım programları kullanılmaktadır. Kolay kullanım esaslarına uyularak, şirketin bilişim sistemi verileri ve müşteri politikaları üzerinden de politikaların geliştirilmesine önem verilmektedir.

Veri Güvenliği Firmaları

Veri güvenliği firmaları aslında reklam ajansları ve dijital şirket aracılarıdır. SSL sertifikası eksenine Google partner programına uygun, internet ve sanal ortam kurucularına göre verilerin koruma altında saklanması, depolanması ve yedeklenmesi kapsamında da yazılımlar geliştirilmektedir. Profesyonel hizmet kapsamında, markanızın ve firmanızın zarar görmemesi, şirket bünyesine ve müşteri odaklı verilerin korunasında gelişmiş teknolojiler kullanılmaktadır.

tr_TRTurkish
en_GBEnglish elGreek tr_TRTurkish