fbpx
 

KKTC Web

Kıbrıs Dijital > Blog  > KKTC Web
KKTC Web

KKTC Web

KKTC Web site tasarımına ilişkin başta amacı ve stratejileri doğru bir şekilde belirlemek gerekir. Bir ürün ya da hizmet tanıtımı için kişilerin kendi web tasarımlarını oluşturmaları uzun sürer. Bunun için reklam ajansları ile iletişime geçmek en doğrusu olacaktır. Ajanslar:

 • Belirtilen ürüne veya hizmete karşılık web tasarımına yer verir.
 • Sitenin amacına uygun bir şekilde konsept hazırlanır.
 • Etkili reklam kaynakları sayesinde tanıtımın güçlü olması sağlanır.

Web firmalarının ilk dikkate aldığı hususlar bu şekilde. Öyle ki doğrudan marka ile bağlantılı olacak şekilde tasarımın tamamlanması son derece önemli. Bunun için ajanslar istekleri beklentileri ve ürünleri ayrı ayrı ele alır.

Kıbrıs Web Kurumsal Kimlik

Sıfırdan hazırlanan web tasarımı için kimlik çalışmalarına yer verilir. KKTC web sitelerinin uyumlu hale gelmesine özen gösterilir. Yani satılacak ürüne ya da verilecek hizmete karşılık konsepte karar verilir. Neticesinde:

-Logo: Kurumsal kimlik içim logo son derece önem arz ediyor. Kimliği temsil eden logonun hizmete veya ürüne uygun olması gerekir. Aynı durum web sitenin alan adı için de geçerlidir.

-Renkler: Bir bütün içerisinde grafikler ve renkler ele alınır. Tasarımın göze hitap etmesine özen gösterilir. Hem kaliteli hem de uyumlu tasarımlar kullanıcıların dikkatini çeker. Amaç dikkat çekmek ve marka adını öne çıkarmaktır.

Kıbrıs Güncel Web Tasarımları

KKTC web tasarımı çalışmalarında güncellik öne çıkmıştır. Şöyle ki son trendleri dikkate almak ve bu şekilde tasarıma yön vermek gerekir. Geride kalmak sitenin çok fazla tercih edilmemesine neden olacaktır. Bunun yerine:

 • Gündemi ve rakipleri takip ederek tasarımı güncellemelisiniz.
 • Kullanıcıların isteklerine ve şikayetlerine göre şekillendirmeye geçilmelidir.
 • Sektördeki trendler de web tasarımlarına yön verir.

Bu şekilde güncel kalmak ve dikkat çekmek mümkün olacaktır. Hatta sıklıkla tercih edilen siteler arama motorunda başı çeker. Ve bu durum günden güne aktif kullanıcı sayısının artış göstermesine katkı sağlar.

KKTC Web & Mobil Uyumluluk

Web tasarımların yanı sıra mobil uyumlulukta dikkate alınır. Öyle ki masa üstünden ziyade mobil platformlar daha fazla kullanılıyor. 2010 yılında başlayan bu akım, web sitelerini mobil uyumluluğa sahip olmasını sağlamıştır.

KKTC web siteleri için özel yazılımlar temin edilir. Tüm bu yazılımlar mobil sürüm için de kullanılabilir. Tasarımın akıllı telefonlara uygun hale gelmesine özen gösterilir. Ve giriş yapanlar kullanıcı dostu tasarım üzerinden aradıklarını bulacaktır.

Kıbrıs Web Site İçerikleri

Yine KKTC web sitelerinin öne çıkması adına içeriklerin de özenli bir şekilde hazırlanması gerekir. Bu aşamada SEO merkezli çalışmalar boy gösterir. Mesela:

 • Anahtar kelimeler eşliğinde makaleler hazırlanır.
 • İçeriklere uygun görseller ve videolar eklenir.

Arama motoru optimizasyonu açısından bu detaylar göz önünde bulundurulur. Kısacası web sitenin öne çıkması adına SEO faaliyetleri boy gösterir.

Kıbrıs Web Site Kontrolleri

Son aşamada hazır olan siteyi test etmeniz mümkün olacaktır. Mesela içeriklerin kalitesi, sitenin hızı ya da mobil uyumluluk gibi detaylar dikkate alınmalı. Kullanıcılardan önce tüm bu kontrollere yer vermek faydalı olacaktır. Bu şekilde gerekli önlemleri almanız ve tanıtıma geçmeniz uzun sürmez. Reklam ve tanıtım faaliyetleri ajanslar tarafından sürdürülür.

KKTC Web Site Tanıtımı

SEO uyumlu olan siteler arama motorlarında hızlı yükselişe geçer. Ve bu durum tanıtım açısından son derece önemlidir. Haricinde:

 • Sosyal medya aracıları da tanıtım açısından ele alınabilir.
 • Backlink ile indeksleme faaliyetleri üzerinden reklam etkili hale gelecektir.
 • Mobil uygulamalar ve arama motorları da reklam açısından dikkate alınabilir.

tr_TRTurkish
en_GBEnglish elGreek tr_TRTurkish